top of page

Neden Psikolojik yardım almamız gerekir?

Günlük yaşamınızda karşılaştığınız zorluklarla her zaman mücadele edemeyebiliyoruz. Bu tarz psikolojik durumlara karşı profesyonel yardım almanız gerekebiliyor.  Hayatınızda daha olumlu, daha objektif ve daha rahat bir yaşam için destek alabilirsiniz. 

 Kendinizi anlama ve algılamanızda size yardımcı olacaktır.

Bilgisayar Yazılım Rehberlik

ONLİNE DANIŞMA

Yaşadığımız yüzyılın önemli getirilerinden olan internet ve internet temelli platformlar hayatımızda önemli bir teşkil etmektedir. İnternet hayatımızı bir çok açıdan kolaylaştırmıştır bunlardan biri olan online psikolojik danışmanlık hizmeti de pandemi süreci ile gelişmiştir. 

 farklı ülke, şehir, ilçelerde bulunan kişilere evlerinden ya da çalışma alanlarından ayrılmadan danışmanlık hizmeti ulaştırılmaktadır. Danışanın seçeceği internet temelli platform üzerinden danışmalar gerçekleştirilmektedir. 

Terapideki Kız

YÜZ YÜZE DANIŞMA

Günlük yaşamınızda karşılaştığınız zorluklarla her zaman mücadele edemeyebiliyoruz. Bu tarz psikolojik durumlara karşı Profesyonel yardım almanız gerekebiliyor.  Hayatınız da daha olumlu, daha objektif ve daha rahat bir yaşam için destek alabilirsiniz. 

 Kendinizi anlama ve algılamanızda size yardımcı olacaktır. Bu tarz bir hizmeti yüz yüze danışmanın ofisinde almak isterseniz bu hizmeti tercih edebilirsiniz.  

Çift Terapisi

AİLE DANIŞMANLIĞI

Aile,  farklı ruh hallerinde kişileri ortak bir yaşam sürmesi için oluşturulmuş bir kurumdur. bu farklı kişilik, karaktere sahip insanlar bir arda yaşadığı süreçte zaman zaman sorunlar yaşamaktadır. Çiftler yaşadıkları aile içi olumsuz olayları aşamadıkları zaman üçüncü bir kişiye ihityaç duyabilmektedir. Yaşadıkalrı olumsuz durumlar; cinsellik üzerine olabilir, ortak sevgi anlayışından kaynaklanıyor olabilir, kök aile problemlerinden olabilir.  Çift veya çocukları da dahil ederek ailevi problemler üzerine yardım alabilirsiniz. 

Öğrencilerle Öğretmen

KARİYER DANIŞMANLIĞI

Yaşamımızda önemli dönüm noktalarından biri olan sınav tercihleri konusun da yardımcı olunmaktadır. 

Lİse ve Üniversite zamanı tercih yapabilmek, doğru olanı ve mesleğimizi bulma konusunda yanlış tercihler yapabiliyoruz. Bu da verdiğimiz emekleri bir an da heba olasına sebep olabilir. Bu konuda danışma hizmeti sunulmaktadır.  

Image by Green Chameleon

PSİKOLOJİK TESTLER

Uygulayıcısı olduğum psikolojik testler:

 

Ankara Gelişim Tarama Envanteri
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
Burdon Dikkat Testi
Hacettepe Kişilik Ölçeği

Frankfurter Dikkat Testi
D2 Dikkat Testi
Kent Eyg Testi
Porteus Labirentleri Testi
Temel Kabiliyet Testleri (5-7, 7-11, 6-8, 9-11)

SCL-90
Karar Stratejileri Ölçeği
Kuder İlgi Alanları Envanteri
Meslek Gelişimi Bilgi Testi
Kişisel Yönelim Envanteri
Mesleki Yönelim Envanteri
Anne-Baba Tutum Ölçeği
Meslek Gelişimine Yardım Ölçeği
Kendine Saygı Ölçeği
Kişisel Karar Ölçeği
Mesleki Doyum Ölçeği

bottom of page